Najpóźniej w ciągu dwóch godzin skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów wynajmu oraz dostępności sprzętu.
Obsługa zamówień pracuje 7 dni w tygodniu od 6.00 do 23.00
Przed dylematem tym staje wcześniej czy później każdy, kto ma najmniejszy nawet ogród czy działkę. Bez względu na to, czy będziemy kosić sami, czy też wynajmiemy kogoś do pomocy w pracach związanych z ogrodnictwem, kosiarka do trawy będzie niezbędna. Jak więc ją wybrać, aby służyła dobrze i przez długie lata?
Najpierw musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jaki model kosiarki będzie dla nas odpowiedni. Jego klasyfikacja opiera się na wyborze wariantów spośród kilku podstawowych elementów, takich jak typ mechanizmu tnącego, sposób zasilania oraz ogólny typ kosiarki.
W większości kosiarek zamontowany jest rotacyjny nóż z pionową osią obrotu lub bęben tnący. Małe kosiarki wyposażone są zwykle w bębnowy mechanizm tnący z nożami listwowymi. Są to urządzenia stosunkowo lekkie, ponieważ nie posiadają silnika – napęd na bęben tnący przenoszony jest tu za pośrednictwem kół podporowych. Proces koszenia odbywa się skokowo, przy czym wymaga on nieco siły i sprawności fizycznej - kosiarce trzeba wielokrotnie nadać dużą prędkość. Tego typu sprzęt ogrodniczy sprawdzi się najlepiej w przypadku niewielkich, zadbanych trawników dywanowych - wszędzie tam, gdzie chcemy osiągnąć efekt równych, nie poszarpanych źdźbeł trawy. Typ mechanizmu tnącego ma wpływ na to, jaką wysokość cięcia osiągniemy. Ważna może być też dostępność regulacji wysokości cięcia i to, czy odbywa się ono w sposób gładki.
Możemy zdecydować się na dwa podstawowe rodzaje kosiarek – elektryczną oraz spalinową. Przy tej drugiej sprawa jest prosta, gdyż musimy po prostu regularnie dolewać paliwa do baku. To rozwiązanie proste, dające dużą moc silnikowi (jednak dość głośne i wydzielające spaliny). Kosiarki elektryczne są nieco bardziej skomplikowane, gdyż możemy tu wyróżnić urządzenia akumulatorowe i zasilane z sieci elektrycznej. Istnieją też maszyny hybrydowe, które można zasilać z obu tych źródeł zamiennie. Przy wyborze kosiarki elektrycznej zwracajmy zawsze uwagę na jej obudowę – w szczególności pod kątem bezpieczeństwa. Jeśli planujemy zakup kosiarki zasilanej z sieci lub jej wypożyczenie (np. z firmy wypożyczającej sprzęt ogrodowy) pamiętajmy też o tym, że musimy mieć odpowiednio długi kabel, musimy też sami zadbać o bezpieczeństwo przy jego używaniu (a w szczególności przez przypadek nie najechać na niego stroną tnącą).
Ręczna kosiarka czy traktorek? Tu wybór powinien być dość prosty - wszystko zależy od wielkości trawnika. Jeśli koszenia mamy dużo, kosiarka traktorek może pomóc nam zaoszczędzić sporo czasu. Jeśli to tylko ogródek przed domem, wystarczy zwykle podkaszarka, czy prosta kosa spalinowa. Natomiast jeśli kosimy rzadko, a ogród jest średniej wielkości, przyda nam się solidna kosiarka spalinowa o większej mocy.
Jak to jednak wygląda w praktyce? Do dużego ogrodu do 400 metrów kwadratowych zalecana jest kosiarka elektryczna lub spalinowa z własnym napędem. Dla jeszcze większych trawników najlepszy będzie traktor z siedziskiem. Ważna jest także szerokość maszyny: kosiarką o szerokości roboczej około 30 cm w pół godziny skosimy do 500 metrów kwadratowych trawnika, a o szerokości 30–40 cm – nawet do 800 metrów kwadratowych.
Czy nasz trawnik to naprawdę elegancki kwadrat lub prostokąt? Częściej spotyka się jednak tereny trawiaste o nieregularnym kształcie, poprzedzielane krętymi ścieżkami, klombami czy rabatkami. Do tego dochodzą jeszcze drzewa, krzewy oraz sprzęt ogrodowy. W takim przypadku dobrze sprawdzą się mniejsze kosiarki elektryczne o niewielkiej szerokości. Warto także nabyć ręczną podkaszarkę, służącą do oczyszczania niewielkich terenów pomiędzy drzewami i rabatami.
Zwróćmy uwagę na to, czy nasz teren jest wystarczająco płaski i równy. W szczególności w południowej części Polski wciąż zdarzają się działki i ogrody silnie pofalowane, z różnicami poziomu dochodzącymi nawet do kilku metrów. Większość kosiarek spalinowych ma silniki, które nie za dobrze sprawdzają się w terenie o dużym nachyleniu (wynika to głównie z ich wagi i niedostatecznego „smarowania” silników). Do koszenia wybrać warto wówczas specjalny sprzęt ogrodowy z silnikiem dwusuwowym lub lekką kosiarkę ręczną. Jak widać na powyższych przykładach – wybór kosiarki nie jest prosty i powinien zależeć od wielu czynników. Zanim zdecydujemy się więc na ten spory przecież wydatek, warto udać się do wypożyczalni sprzętu ogrodowego i wypożyczyć na próbę kilka kosiarek, wybierając je według podanych tu ogólnych zaleceń.
Z oferty wypożyczalni mogą korzystać zarówno firmy, jak i klienci indywidualni.
Posiadamy wyspecjalizowany transport, dzięki czemu nie musisz martwić się o dostawę i rozładunek ciężkiego sprzętu.
Jeśli masz do nas daleko, zadzwoń, być może jesteśmy w Twojej okolicy. Podrzucimy urządzenie pod wskazany adres. Wówczas cena transportu będzie jeszcze niższa.
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 16:00, oraz w soboty od 7.00 do 13:00. Zwrotów należy dokonywać co najmniej 30 minut przed zamknięciem.
Obszar naszego działania to cała Polska.
Dostarczamy sprzęt na terenie województwa śląskiego oraz małopolskiego.
Dostarczamy sprzęt na miejsce w umówionym czasie.
“Wielokrotnie korzystałem ze sprzętu budowlanego z tej firmy mimo tego, że jest daleko ode mnie. Sprzęt zadbany, zawsze sprawny, choć cena na niektóre (np. agregaty malarskie) zbyt wysoka. Ale za to agregaty tynkarskie, dość niska. Mimo wszystko polecam”
“Szybko sprawnie i profesjonalnie polecam firmę.”
“Polecam! duży wybór sprzętu sprawdzony Miła obsługa dorada bardzo dobry kontakt z włascielem”
“POLECAM!”
“Bardzo duży,ogromny wybór narzędzi i wszelkiego rodzaju sprzętu do remontu, budowy. Profesjonalna, przystępna obsługa, przystepne ceny i indywidualne podejście. Sprawdziłem i napewno w razie potrzeby wrócę. Polecam”
“Polecam. Dobre ceny, fachowa obsługa.”
“Lepiej jechać drogą od strony byłej dyskoteki”
“Nie polecam, nie trzymają się wcześniejszych ustaleń”
“Miła obsługa”
“Polecam Duży wybór sprzętu”
“Super firma, bogaty asortyment, miła i fachowa obsługa, polecam.”
“Polecam”
“Polecam”
“OK”
“OK”