Najpóźniej w ciągu dwóch godzin skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów wynajmu oraz dostępności sprzętu.
Obsługa zamówień pracuje 7 dni w tygodniu od 6.00 do 23.00
Podłoże pod kostkę brukową decyduje o trwałości chodnika lub podjazdu, dlatego musi zostać dostosowane do gruntu oraz wykonane z odpowiednią dbałością. Przygotowanie gruntu pod kostkę brukową zakłada ułożenie kilku warstw z konkretnych materiałów. Niekiedy wymaga także zagęszczenia gruntu. Jak właściwie przygotować podłoże pod kostkę brukową, aby uniknąć powstawania kolein lub zapadania się fragmentów nawierzchni?
Przed rozpoczęciem prac polegających na tworzeniu podbudowy pod kostkę, konieczne jest określenie rodzaju gruntu i stanu wód gruntowych. Jest to bardzo istotny etap, ponieważ nawierzchni trzeba zapewnić odpowiedni system odwodnienia oraz nachylenie, aby nie gromadziła się woda z opadów atmosferycznych.
Podbudowa pod kostkę brukową jest niezbędna do prawidłowego ułożenia kostki. Jest kluczowym elementem w procesie utwardzania i przygotowywania warstwy wierzchniej pod kostkę brukową. Odpowiada za równomierne przenoszenie obciążeń z nawierzchni brukowej na grunt oraz chroni przed szkodliwym wpływem ujemnych temperatur. Na podbudowie układana jest warstwa podsypki, która wyrównuje powierzchnię przed ułożeniem kostki.
Należy pamiętać, że różnice w grubości warstw wynikające z wadliwie wykonanej podbudowy mogą skutkować powstawaniem kolein lub nawet zapadaniem się całych fragmentów chodnika lub podjazdu. Przy układaniu podbudowy pod kostkę brukową trzeba pamiętać, aby:
Żwir i tłuczeń z recyklingu betonu – żwir z recyklingu powstaje w efekcie kruszenia odzyskanego lub zużytego betonu i zwykle posiada takie same rozmiary jak żwir. Tłuczeń jest kruszywem łamanym o powierzchni szorstkiej.
Grys – to tworzywo łamane, które powstaje w wyniku rozkruszenia skały. Dostępny jest w kilku rozmiarach.
Żużel – jest to odpadowy produkt procesów hutniczych metali. W brukarstwie stosowany jest zazwyczaj żużel wolno studzony. Między innymi pod wpływem wody wiąże się ze sobą.
Niekiedy może się okazać, że grunt rodzimy odznacza się niewystarczającą przepuszczalnością wody. W takim przypadku konieczne jest wykonanie dodatkowej warstwy rozsączającej z piasku. Warto również zastosować geowłókninę.
Geowłóknina powstaje z połączonych mechanicznie włókien polipropylenowych lub poliestrowych i ma postać tkaniny, której włókna posiadają nieuporządkowane ułożenie. Przypomina więc swoim wyglądem i strukturą cienką warstwę filcu. Geowłóknina posiada doskonałe właściwości filtracyjne. Materiał ten czas potrzebny na stabilizację i konsolidację gruntu.
Geowłóknina zastosowana w podbudowie pod kostkę uniemożliwia przemieszczanie się materiałów poszczególnych warstw, poprawia ich zagęszczenie oraz zapobiega wypłukiwaniu i przenikaniu kruszywa z wyższych do niższych warstw. W efekcie warstwa rozsączająca będzie funkcjonalna dużo dłużej.
Warstwa podsypki znajduje się bezpośrednio pod kostką brukową. Bardzo często stosowanym materiałem jest mieszanka piasku z cementem, co ma zapewnić większa stabilność i nośność nawierzchni. Jest to jednak rozwiązanie, które może zostać wykorzystanie tylko w określonych warunkach i nie w każdym przypadku.
Zastosowanie cementu może prowadzić do magazynowania wilgoci, która podciągana jest z gruntu za sprawą zjawiska, jakim jest podciąganie kapilarne (zdolność materiału do podciągania wody ku górze). Skutkiem niewłaściwego zastosowania podsypki piaskowo-cementowej może być nawet wymywanie luźnych fragmentów podbudowy pod kostkę brukową oraz rozsadzanie jej przy ujemnych temperaturach.
Podsypka piaskowo-cementowa może zostać użyta na przykład w nawierzchniach przygotowywanych ze spadkiem oraz na gruntach bardziej wrażliwych na osiadanie i wilgoć. Należy przy tym pamiętać o zapewnieniu możliwości spływania wody opadowej z nawierzchni w kierunku trawnika. Oznacza to pilnowanie odpowiednich spadków poprzecznych. Podsypkę cementowo-piaskową stosuje się także na podjazdach, ale w tym przypadku trzeba pamiętać o właściwej pielęgnacji świeżego betonu. Dlatego zazwyczaj podsypkę pod kostkę brukową wykonuje się z piasku.
Każda warstwa podbudowy pod kostkę brukową wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu zwiększa się wydajność oraz efektywność prac. Najbardziej istotne są stopy wibracyjne (ubijaki, skoczki) oraz zagęszczarki płytowe umożliwiające zagęszczanie gruntów spoistych.
Ubijaki wibracyjne są dużymi i ciężkimi urządzeniami spalinowymi umożliwiającymi ubijanie ze znaczną siłą piachu, żwiru oraz innych kruszyw. Ich działanie polega na uderzaniu w podłoże z dużą siłą, co zmniejsza grubość warstwy.
Maszyny do zagęszczania gruntu wytwarzają bardzo silne wibracje, przez co doprowadzają podłoże do drżenia, a w efekcie zagęszczają kruszywo. Potrafią ubić piach, żwir lub pospółkę.
Z oferty wypożyczalni mogą korzystać zarówno firmy, jak i klienci indywidualni.
Posiadamy wyspecjalizowany transport, dzięki czemu nie musisz martwić się o dostawę i rozładunek ciężkiego sprzętu.
Jeśli masz do nas daleko, zadzwoń, być może jesteśmy w Twojej okolicy. Podrzucimy urządzenie pod wskazany adres. Wówczas cena transportu będzie jeszcze niższa.
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 16:00, oraz w soboty od 7.00 do 13:00. Zwrotów należy dokonywać co najmniej 30 minut przed zamknięciem.
Obszar naszego działania to cała Polska.
Dostarczamy sprzęt na terenie województwa śląskiego oraz małopolskiego.
Dostarczamy sprzęt na miejsce w umówionym czasie.
“Wielokrotnie korzystałem ze sprzętu budowlanego z tej firmy mimo tego, że jest daleko ode mnie. Sprzęt zadbany, zawsze sprawny, choć cena na niektóre (np. agregaty malarskie) zbyt wysoka. Ale za to agregaty tynkarskie, dość niska. Mimo wszystko polecam”
“Szybko sprawnie i profesjonalnie polecam firmę.”
“Polecam! duży wybór sprzętu sprawdzony Miła obsługa dorada bardzo dobry kontakt z włascielem”
“POLECAM!”
“Bardzo duży,ogromny wybór narzędzi i wszelkiego rodzaju sprzętu do remontu, budowy. Profesjonalna, przystępna obsługa, przystepne ceny i indywidualne podejście. Sprawdziłem i napewno w razie potrzeby wrócę. Polecam”
“Polecam. Dobre ceny, fachowa obsługa.”
“Lepiej jechać drogą od strony byłej dyskoteki”
“Nie polecam, nie trzymają się wcześniejszych ustaleń”
“Miła obsługa”
“Polecam Duży wybór sprzętu”
“Super firma, bogaty asortyment, miła i fachowa obsługa, polecam.”
“Polecam”
“Polecam”
“OK”
“OK”