Najpóźniej w ciągu dwóch godzin skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów wynajmu oraz dostępności sprzętu.
Obsługa zamówień pracuje 7 dni w tygodniu od 6.00 do 23.00
Ukończenie projektu budowlanego to zazwyczaj skomplikowany proces, który musi być dokładnie zaplanowany i skrupulatnie wykonany. Praca wykonana przy konstrukcji, a później podczas wykończenia, ma cieszyć oczy na lata. Jednak by tak było, ściany i podłogi muszą odznaczać się wytrzymałością na korozje, wodoodpornością i trwałością. Wibratory do betonu zapewnią najwyższą jakość tej podstawowej struktury w budownictwie i zadbają o bezpieczeństwo wykonanych ścian, stropów, słupów czy podłóg.
Zadaniem wibratorów do betonu jest pozbycie się wszelkich gazów, bąbelków powietrza oraz nadmiaru wody zarobowej z masy betonowej. Możliwe jest to dzięki emitowaniu różnego rodzaju i częstotliwości drgań. Znajdująca się w szalunku masa powinna być dobrze zagęszczona, równomiernie i ściśle rozłożona. Beton potraktowany wibratorem dokładnie przylega do prętów zbrojenia. Dzięki temu efektem będzie gładka i solidna powierzchnia. Należy też zaznaczyć, że tak przygotowaną masę łatwiej połączyć z jej następnymi warstwami. Zanurzenie buławy, czyli kolejnej partii, we wcześniej przygotowanej warstwie, powinno sięgać do 10 cm (wtedy nie pojawią się tzw. zimne połączenia). Tak przygotowane ściany bądź podłogi przechodzą restrykcyjne wymogi budowlane.
Rodzajów wibratorów do betonu jest wiele. Istnieją wersje pneumatyczne (napędzane sprzężonym powietrzem) oraz mechaniczne. Mogą posiadać silnik elektryczny bądź spalinowy. Warto też dodać, że na rynku dostępne są wibratory do betonu modułowe, czyli z możliwością zakupu osobnych części. W zależności od modelu w ich skład wchodzą:
Buława to część, która ma bezpośrednią styczność ze świeżą masą - zanurzana jest w betonie. Element w nią wbudowany, zwany mimośrodem, emituje drgania, które zagęszczają masę betonową. Może być ona podłączona do przetwornicy bądź napędzana sprzężonym powietrzem. Popularne średnice buław to 35-60 mm. Napędem może być silnik elektryczny, spalinowy lub sprężarka - w zależności od modelu wibratora do betonu. Zwykle silniki elektryczne dostępne są na napięcie 115V, 230V. Jeśli chodzi o moc sprężarki, to zależna jest od średnicy buławy. Wąż w wibratorze mechanicznym ma za zadanie przekazać ruch obrotowy z napędu do buławy. W wersji pneumatycznej jest to sprzężone powietrze. Przetwornica służy zmianie częstotliwości prądu. Występuje zazwyczaj w wersji elektrycznej z napięciem 400V lub 230V. Zakupić lub wynająć można też przetwornicę mechaniczną, która posiada silnik z uzwojeniem.
Ze względu na różnorodność i zakres prac, stworzonych zostało kilka rodzajów wibratorów. Na rynku i w wypożyczalniach dostępne są:
Wibratory wgłębne (pogrążalne) pozwalają zagęścić masę betonową, która sięga nawet powyżej 18 m. Mają one bezpośredni kontakt ze świeżą masą. Najczęściej wykorzystywane są przy pracach związanych ze stawianiem ścian, słupów, stropów czy w drogownictwie o niskim lub średnim natężeniu. Wibratory powierzchniowe posiadają specjalną metalową płytę, która wprowadzona w drgania wyrównuje powierzchnię masy. Są zwykle większe niż inne rodzaje wibratorów. Stosuje się je do płytkich i dużych powierzchni.
Wibratory przyczepne montuje się na zewnątrz szalunków. Nie mają one styczności ze świeżym betonem. Pozwalają zagęścić masę w trudno dostępnych miejscach, nawet w tych niedostępnych dla wibratorów pogrążalnych. Bardzo ważne przy wyborze tego rodzaju wibratora jest grubość zagęszczanego betonu. Najczęściej ten model wykorzystywany jest w zakładach prefabrykacji. Listwy wibracyjne mają dwa kształty: literę “L” oraz formę dwukierunkową (inaczej rewersyjną). Łata wibracyjna w kształcie litery “L” przeznaczona jest do zagęszczenia i ułożenia mas suchych i sypkich. Wersję drugą wykorzystuje się przy konieczności zawibrowania mas półpłynnych lub posadzek lanych czy chodników.
Prace budowlane charakteryzują się zazwyczaj wieloetapowością. Wibrator powinien zostać dobrany do konkretnych czynności - stawiania ścian, słupów, stropów czy wylewania podłogi. Pod uwagę należy wziąć także głębokość masy oraz wielkość jej powierzchni. Istotny jest także zakres zagęszczenia. Warto przygotować kilka średnic buław, długości węży i przewodów bądź rodzajów silnika. Ocenie należy poddać również rozmieszczenie gniazdek i ogólną dostępność zasilania. Z racji tego, że istnieją różne modele wibratorów do betonu, to możliwe jest dobranie optymalnej wielkości lub wagi urządzenia na plac budowy. Dobry wybór zagęszczarki oszczędzi czas i koszty oraz zagwarantuje pożądany efekt.
Podstawową zasadą dobrego zagęszczenia masy betonowej jest szybkość włożenia w nią wibratora. Buława powinna pracować od dołu do góry. Jeżeli kolejność zostanie zaburzona, wtedy zagęszczenie nie będzie poprawne, ponieważ najpierw zagęszczona zostanie wierzchnia warstwa zamiast dolnej. Skutkować to będzie brakiem możliwości wydostania się na zewnątrz gazów i powietrza zgromadzonego w mieszance z samego dołu. Kolejnym ważną czynnością jest pilnowanie odstępów zanurzania wibratora do betonu. Przyjęło się, że odstęp powinien być 10 razy większy od średnicy buławy. Jednakże konsystencja i receptura masy może sprawić, że kolejne zanurzenie buławy będzie mniejsze nawet o 50% pierwotnej odległości.
Zagęszczarki do betonu można zakupić już za nieco ponad 100 zł, jednak solidne i sprawdzone urządzenia mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Nie można też zapominać o dodatkowych wydatkach w postaci nabycia brakujących elementów - buław czy przedłużaczy. Warto zatem wziąć pod uwagę możliwość wynajmu zagęszczarek. W ofercie wypożyczalni znajdują się odpowiednie do prac budowlanych modele, które przygotują każdą powierzchnię betonową. Jest to niezwykle korzystna opcja nie tylko pod względem finansowym, ale także z uwagi na szeroki wybór modeli. Wykwalifikowany zespół pracowników wypożyczalni pomoże w doborze odpowiedniego sprzętu oraz niezbędnych elementów, by niczego nie zabrakło na budowie. Również okres wynajmu jest zawsze dopasowany do potrzeb klienta, a dostawa jest indywidualnie ustalana z zamawiającym. Dzięki temu planowanie i wykonywanie nowych inwestycji czy zleceń nie będzie problematyczne.
Zobacz też: wiertnice do betonu.
Użycie dobrze dopasowanych zagęszczarek do betonu gwarantuje wytrzymałość, wysoką jakość i trwałość postawionych ścian, stropów, słupów czy wylanych podłóg. Idealnie gładkie, wodoodporne i odporne na pękanie czy kruszenie powierzchnie są pożądane na placu budowy. Tylko dobry, sprawdzony i prosty w obsłudze sprzęt sprawi, że ty bądź twoja ekipa budowlana szybko, sprawnie i dokładnie wykonacie wszelkie wylewki czy wypełnicie i połączycie ze sobą szalunki. Wykorzystanie wibratorów zwiększy też bezpieczeństwo powstałej budowli czy drogi, co jest niezbędne do spełnienia restrykcyjnych wymogów budowlanych.
Z oferty wypożyczalni mogą korzystać zarówno firmy, jak i klienci indywidualni.
Posiadamy wyspecjalizowany transport, dzięki czemu nie musisz martwić się o dostawę i rozładunek ciężkiego sprzętu.
Jeśli masz do nas daleko, zadzwoń, być może jesteśmy w Twojej okolicy. Podrzucimy urządzenie pod wskazany adres. Wówczas cena transportu będzie jeszcze niższa.
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 16:00, oraz w soboty od 7.00 do 13:00. Zwrotów należy dokonywać co najmniej 30 minut przed zamknięciem.
Obszar naszego działania to cała Polska.
Dostarczamy sprzęt na terenie województwa śląskiego oraz małopolskiego.
Dostarczamy sprzęt na miejsce w umówionym czasie.
“Wielokrotnie korzystałem ze sprzętu budowlanego z tej firmy mimo tego, że jest daleko ode mnie. Sprzęt zadbany, zawsze sprawny, choć cena na niektóre (np. agregaty malarskie) zbyt wysoka. Ale za to agregaty tynkarskie, dość niska. Mimo wszystko polecam”
“Szybko sprawnie i profesjonalnie polecam firmę.”
“Polecam! duży wybór sprzętu sprawdzony Miła obsługa dorada bardzo dobry kontakt z włascielem”
“POLECAM!”
“Bardzo duży,ogromny wybór narzędzi i wszelkiego rodzaju sprzętu do remontu, budowy. Profesjonalna, przystępna obsługa, przystepne ceny i indywidualne podejście. Sprawdziłem i napewno w razie potrzeby wrócę. Polecam”
“Polecam. Dobre ceny, fachowa obsługa.”
“Lepiej jechać drogą od strony byłej dyskoteki”
“Nie polecam, nie trzymają się wcześniejszych ustaleń”
“Miła obsługa”
“Polecam Duży wybór sprzętu”
“Super firma, bogaty asortyment, miła i fachowa obsługa, polecam.”
“Polecam”
“Polecam”
“OK”
“OK”