Najpóźniej w ciągu dwóch godzin skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów wynajmu oraz dostępności sprzętu.
Obsługa zamówień pracuje 7 dni w tygodniu od 6.00 do 23.00
Wykonywanie posadzek betonowych jest jednym z etapów realizacji inwestycji budowlanej. Surowe podłoże stanowi podstawę do układania na nim paneli, wykładzin czy płytek ceramicznych. Może też być przemysłową posadzką czy podłogą na parkingu lub w piwnicy budynku. Aby mogło spełniać wszystkie te zadania, musi mieć odpowiednie cechy. W ich uzyskaniu pomaga zacieranie betonu.
O zacieraniu betonu z pewnością słyszało wiele osób, jednak tylko nieliczne potrafią wyjaśnić, na czym polega ten proces i czemu służy. Jest to stosunkowo prosta czynność, której celem jest zarówno wzmocnienie struktury podłoża, jak i nadanie jej gładkości. Dzięki temu jest ono lepiej przygotowane do układania pokryć i zyskuje lepsze parametry. Zaliczają się do nich:
· większa wytrzymałość strukturalna,
· wyższa odporność na ścieranie powierzchni.
· obniżenie prawdopodobieństwa wystąpienia rys skurczowych,
· obniżenie prawdopodobieństwa powstawania pęknięć.
Ponadto zacieranie posadzki betonowej z posypką metodą DST pozwala na uzyskanie płaszczyzny wzmocnionej żywicą. Dzięki temu doskonale sprawdza się ona w intensywnie eksploatowanych obiektach handlowych i przemysłowych.
Przeczytaj również: Jak przygotować podłoże pod kostkę brukową?
Zależnie od tego, jaką powierzchnię ma wylewka, stosuje się dwa sposoby jej obróbki – ręczne zacieranie betonu za pomocą wspomnianego narzędzia oraz zacieranie mechaniczne. Pierwszy sposób sprawdza się na małych podłogach, drugi – na posadzkach parkingowych czy w halach przemysłowych. Poza ręcznym lub mechanicznym zacieraniem betonu wyróżnia się też dwie metody obróbki powierzchni – zacieranie na ostro i na gładko.
Pomimo że nazwa sugeruje zacieranie na ostro jako mniej estetyczne i funkcjonalne, w rzeczywistości ten sposób wykończenia powierzchni wylewki stosuje się w domach mieszkalnych i obiektach publicznych. Polega on na wygładzeniu surowej powierzchni betonu (bez dodatków) za pomocą specjalnej zacieraczki śmigłowej lub talerzowej. Przygotowane w ten sposób podłoże jest spójne i wytrzymałe, ale też nieco szorstkie. Dlatego nadaje się do układania na nim ostatecznych materiałów wykończeniowych (paneli, płytek itp.)
Zacieranie na gładko jest też nazywane metodą zacierania DST (dry shake topping). W uproszczeniu polega ono na wtarciu w powierzchnię wylewki specjalnej posypki. W jej skład wchodzą twarde kruszywa, dodatki mineralne i spoiwo. Po wtarciu w powierzchnię posypka integruje się z nią, tworząc gładką, odporną na czynniki eksploatacyjne warstwę. Niekiedy do posypki dodaje się też specjalne barwniki, co pozwala uzyskać określony kolor posadzki.
Sprawdź również: Wibrowanie betonu - rodzaje wibratorów do betonu i zasada ich działania
Do zacierania betonu stosuje się odpowiednie narzędzia i urządzenia mechaniczne. W przypadku małych powierzchni można wykonać tę czynność ręcznie, posługując się tradycyjną pacą wykonaną ze styropianu. Natomiast jeśli dodatkowo powierzchnia posadzki ma być wygładzona, korzystniej jest wybrać pacę ze stali.
Na dużych podłożach niezbędne jest zacieranie mechaniczne. Do tego celu służą specjalne maszyny – zacieraczki do betonu, które można wynająć w wypożyczalni sprzętu budowlanego. Zacieraczki różnią się budową elementów roboczych. Mogą to być talerze lub szerokie łopatki. Różnice pomiędzy modelami dotyczą też średnicy powierzchni roboczej. Zacieraczki talerzowe wykorzystuje się do właściwego zacierania wylewki, a łopatkowe – do zacierania i wygładzania.
Sprawdź ofertę: Zacieraczka do betonu wynajem
Zacieranie betonu krok po kroku jest prostą czynnością, gdyż wymaga jedynie systematycznych i powtarzalnych kolistych ruchów przy odpowiedniej sile nacisku. W przypadku maszyn takie ruchy wykonywane są automatycznie. Niezbędne są tu systematyczność i cierpliwość.
Warto również wiedzieć, po jakim czasie zacierać beton. Zacieranie betonu z gruszki powinno się rozpocząć w momencie, gdy wylewka jest już częściowo zestalona, ale wciąż zachowuje elastyczność. W ocenie tego momentu pozwala tzw. test buta. Jeśli po wejściu na wylewkę pozostanie w niej odcisk, nadaje się ona do obróbki. Przy wysokich temperaturach powietrza i szybkim zastyganiu wylewki można ją zwilżać podczas zacierania.
Z oferty wypożyczalni mogą korzystać zarówno firmy, jak i klienci indywidualni.
Posiadamy wyspecjalizowany transport, dzięki czemu nie musisz martwić się o dostawę i rozładunek ciężkiego sprzętu.
Jeśli masz do nas daleko, zadzwoń, być może jesteśmy w Twojej okolicy. Podrzucimy urządzenie pod wskazany adres. Wówczas cena transportu będzie jeszcze niższa.
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 16:00, oraz w soboty od 7.00 do 13:00. Zwrotów należy dokonywać co najmniej 30 minut przed zamknięciem.
Obszar naszego działania to cała Polska.
Dostarczamy sprzęt na terenie województwa śląskiego oraz małopolskiego.
Dostarczamy sprzęt na miejsce w umówionym czasie.
“Wielokrotnie korzystałem ze sprzętu budowlanego z tej firmy mimo tego, że jest daleko ode mnie. Sprzęt zadbany, zawsze sprawny, choć cena na niektóre (np. agregaty malarskie) zbyt wysoka. Ale za to agregaty tynkarskie, dość niska. Mimo wszystko polecam”
“Szybko sprawnie i profesjonalnie polecam firmę.”
“Polecam! duży wybór sprzętu sprawdzony Miła obsługa dorada bardzo dobry kontakt z włascielem”
“POLECAM!”
“Bardzo duży,ogromny wybór narzędzi i wszelkiego rodzaju sprzętu do remontu, budowy. Profesjonalna, przystępna obsługa, przystepne ceny i indywidualne podejście. Sprawdziłem i napewno w razie potrzeby wrócę. Polecam”
“Polecam. Dobre ceny, fachowa obsługa.”
“Lepiej jechać drogą od strony byłej dyskoteki”
“Nie polecam, nie trzymają się wcześniejszych ustaleń”
“Miła obsługa”
“Polecam Duży wybór sprzętu”
“Super firma, bogaty asortyment, miła i fachowa obsługa, polecam.”
“Polecam”
“Polecam”
“OK”
“OK”